Výhra v derby: Porážíme AFK Eletis Lužec B 4:1!!

 • 20.05.2024
 • A-tým
 • David Holý
 • Domácí výhra v derby 4:1 nad AFK Eletis Lužec B


  Tento víkend nás čekal domácí zápas. Po nevydařeném výjezdu, kde jsme jen remizovali s posledními Dřisy 3:3, jsme chtěli tuto ztrátu odčinit. Čekalo nás derby, když jsme doma přivítali tým AFK Eletis Lužec B. Podzimní zápas skončil 1:1. Tentokrát na domácí půdě jsme šli s jasným cílem vyhrát a připsat si 3 body do tabulky.

  1. Poločas

  Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, když hned ve 4. minutě se měnilo skóre. David Holý vyslal svou přihrávkou do úniku Petra Machka, a ten svou šanci proměnil, čímž se skóre změnilo na 1:0. Hosté se oklepali z brzkého gólu a začali také hrozit. Převážně ze standardních situací hrozili nejvíce. Ale i náš tým si vytvořil své šance, když tváří v tvář gólmanovi selhal Cífka a po chvilce i Machek. Ke konci poločasu, ve 43. minutě, se prosadili hosté, když z volného přímého kopu sehráli provedenou akci a skóre bylo 1:1. S tímto skóre se šlo i do šaten.

  2. Poločas

  Do druhé půle jsme vstoupili lépe než hosté. Přesto to byli právě hosté, kteří v 58. minutě trefili břevno, když střelu konečky prstů vytáhl Jan Petrus. Po chvilce břevno cinkalo i na druhé straně, když Jan Vernek vystřelil pumelici, kterou zastavilo až břevno. Jak utíkal čas, tím více jsme začali mít mírnější převahu ve hře. Ta se projevila v 68. minutě, kdy se podruhé v zápase prosadil Petr Machek, který si naběhl na centr a hlavou zakončil přesně balón do sítě. Na další branku jsme čekali pouhých 5 minut, když se v 73. minutě prosadil Štěpán Žemlička, střelou kolem brankáře umístil balón k tyči a skóre bylo 3:1. Po tomto gólu už hosté rezignovali a na závěr utkání se skóre měnilo naposledy, když v 87. minutě po hezké akci zakončoval Štěpán Žemlička a podruhé v utkání skóroval na konečný stav 4:1.

  Souhrn  utkání

  Zasloužená výhra našeho týmu převážně v druhem poločase kde jsme zápas rozhodli dvěmi slepenými góly  a utkání dovedli do vítězného konce.

  AFK Hořín vs AFK Eletis Lužec B 4:1(1:1)

  Branky: 4’Machek, 68’Machek 73’Žemlička, 87’ Žemlička – 43’ Kiš

  🔵🔵ŽLUTOMODRÁ SÍLA, NAŠE BARVY, NAŠE HRDOST!!🟡🟡

  Další zápas

  25.5.2024 od 17:00Hod

  FC Lobkovice vs AFK Hořín