Výhra na půdě Vehlovic 2:4 a stáváme se VICEMISTŘI v sezóně 2023/2024

 • 09.06.2024
 • A-tým
 • David Holý
 • Poslední fotbalový zápas v ročníku 2023/2024 jsme odehráli na venkovním hřišti Vehlovic. Na zápas jsme vyráželi s uvolněnou atmosférou, protože už před zápasem bylo jasné konečné pořadí našeho A-týmu. Zápas jsme si šli užít za slunečného počasí.

  1. Poločas

  Do zápasu jsme vstoupili klidným tempem a prvních 15 minut se hra odehrávala hlavně uprostřed hřiště s menšími náznaky šancí na obou stranách. Do první velké šance se dostal ve 20. minutě Richard Polanský, který běžel sám na bránu, ale tváří v tvář gólmanovi selhal a minul branku. Neproměněná šance nás však nemusela dlouho mrzet, protože ve 21. minutě otevřel skóre Petr Machek i díky své bojovnosti ve vápně zakončil přesně k tyči – skóre bylo 0:1.

  V dalším průběhu jsme si vytvářeli další šance, ale domácí tým držel ve hře jejich klubový rozhodčí, který mával jeden offside za druhým. Ve 31. minutě se skóre měnilo podruhé, když se opět prosadil Petr Machek, který nachytal domácího gólmana na přední tyč přitom gólman očekával centr a skóre bylo 0:2. Už to vypadalo, že se půjde do kabin za stavu 0:2, ale domácí tým se prosadil ve 43. minutě a snížil na 1:2. S tímto výsledkem se šlo i do kabin.

  2. Poločas

  Do druhého poločasu jsme chtěli navýšit skóre a užít si zbytek zápasu, což se nám zpočátku moc nedařilo. V 60. minutě se domácí dožadovali penalty, ale rozhodčí měl jiný názor a odpískal faul na našeho gólmana. Tuto situaci domácí tým nezvládl a nechal si vyloučit hráče za nadávky rozhodčímu, takže domácí dohrávali zbytek zápasu v deseti.

  Tuto přesilovku jsme využili v 67. minutě, kdy akci rozjel Jan Vernek, který vyslal po lajně Davida Holého, a ten naservíroval před bránu Richardu Polanskému, který se nemýlil – skóre bylo 1:3. Vehlovice ale zápas ještě zdramatizovaly a v 73. minutě snížily na 2:3. Náš tým však rychle vrátil skóre na rozdíl dvou gólů – ve 77. minutě se prosadil Pavel Landsman, který dopravil balon po krásném lobu Richarda Polanského a skóre bylo 2:4. I když jsme měli další jasné gólové příležitosti, skórovat se nám už nepodařilo a zápas skončil vítězstvím 2:4.

  V této sezóně končíme na krásném druhém místě a stáváme se VICEMISTŘI  sezóny 2023/2024 s počtem 44 bodů. Tímto bychom chtěli poděkovat všem našim fanouškům, kteří celou sezónu podporovali náš A-tým a jezdili s námi i na venkovní zápasy. Všem moc děkujeme za podporu.

  Pro nás teď následuje letní pauza a odpočinek, abychom nabrali nové síly na další sezónu. Vidíme se v sezóně 2024/2025!

  TJ Liaz Vehlovice vs AFK Hořín 2:4(1:2)

  Branky: 44’ Mourek, 73’ Brož – 21’ Machek, 34’ Machek, 67’ Polanský, 77’ Landsman

  🔵🔵ŽLUTOMODRÁ SÍLA, NAŠE BARVY, NAŠE HRDOST!!🟡🟡