Velké zklamání po minulém týdnu

 • 18.04.2019
 • A-tým
 • Jiří Kaiser
 • SOKOL DOLNÍ BEŘKOVICE – AFK HOŘÍN 5:2 ( 1:0 )

  V tomto zápase jsme hráli o 6 bodů – mohli jsme domácím odskočit na rozdíl 4 bodů, ale přistoupili jsme k utkání velmi vlažně a to se nám i vymstilo. Hned ve 4 minutě se Dan Vermach točil s míčem čelem k bráně a do kličky, místo, aby ho uklidil do bezpečí. V souboji o něj přišel a po faulu na domácího hráče se kopal trestný kop. K zahrávání se postavil Jarda Kmoch a nedal našemu brankáři možnost zasáhnout – střela zapadla přesně k tyči. Nepřesvědčivá hra našeho týmu trvala cca do 20 minuty. Špatné náběhy, přihrávky a nechuť hrát na nás byla více než patrná. Další rána pro nás přišla v 21 minutě, kdy se po souboji s domácím Žižkou poroučel ze hřiště náš brankář. Obnovil si zranění ze zápasu s Mšenem, kdy byl dohrán útočníkem v posledních minutách. Do stejného místa pod kolenem byl zasažen i tentokrát. Do branky se postavil Dan Vermach a naše mužstvo postupně začalo hrát lepší fotbal. Do hry se dostává další útočník Vláďa Žídek a v 25 minutě po trestném kopu Žemličky jsme málo důrazní a domácí míč ve skrumáži ukopávají mimo náš dosah. Naše hra se opravdu zvedá a v 32 minutě po pasu od P.Landsmana jde sám na brankáře Polanský – neproměňuje. Další šance v 35 minutě po dalším pasu Cífky na Polanského se situace opakuje – neproměňuje. O 2 minuty později si po rohovém kopu na míč naskakuje Jirka Rulec a z dobré pozice míjí domácí branku. Vyvrcholení zmaru přišlo v 42 minutě, kdy po dalším pasu od Cífky jde potřetí Polanský sám na brankáře – neproměňuje. Poločas prohráváme 1:0.

  Hned na začátku druhého poločasu – 46 minuta, se posunuje Žemlička do zálohy a necháváme na pozici obránce Finkouse. Tento tah se okamžitě vyplácí a po pasu od Romana Rulce se Štěpán prosazuje – srovnáno na 1:1. Bohužel ve 47 minutě opět prohráváme. Naše obrana ( Finkous ) zapomněla na nabíhajícího Mináře a opět prohráváme – 2:1. Další rána přichází v 53 minutě. Podobná situace z naší pravé strany ( záloha + obrana ) a J.Kmoch zvyšuje na 3:1. V 56 miutě je zmar dovršen, kdy J.Kmoch si nabere míč na své půli a přes půlku hřiště vyškolí naší obranu – 4:1. Do hry naskakuje Petr Machek místo Finkouse a naše snaha je jasná – korekce průběhu i výsledku. V 60 minutě se po rohu prosazuje Jirka Rulec a snižuje na 2:4. Času je dost a měli bychom ještě dokázat vstřelit nějakou branku. Bohužel naše hra je plná nepřesností a chyb. Další hodnocení zápasu je zbytečné. Poslední tečku přidává Žižka v 85 minutě a my si odvážíme pověstného bůra.

  TAKHLE SE O BODY NEHRAJE A UŽ VŮBEC NE O ZÁCHRANU – VELKÉ ZKLAMÁNÍ PO MINULÉM TÝDNU.

  Celkové skóre: 5:2 ( 1:0 )

  Rozhodčí: Kulhánek Vladimír, Šmíd Josef, Kympl Ladislav

  Góly: Žemlička, J. Rulec

  Sestava:
  B: T.Landsman
  O: Žemlička, J. Rulec, R. Rulec, Vermach
  Z: Finkous, P. Landsman, Cífka, Loužecký
  Ú: Aubrecht, Polanský

  Na střídání: Bárta, Žídek (21. minuta za T. Landsmana), Machek (59. minuta za Finkouse)