Poprvé na jaře ztrácíme nečekaně body proti Dřísům, vezeme 1 bod za remízu 3:3.

 • 15.05.2024
 • A-tým
 • David Holý
 • Poprvé na jaře ztrácíme nečekaně body proti Dřísům, vezeme 1 bod za remízu 3:3.

  Náš tým čekal ve 20. kole venkovní zápas na hřišti TJ Dřisy. Do zápasu jsme šli s tím, že budeme chtít prodloužit naši sérii a udržet 100% bilanci na jaře.

  1. poločas:

  Do zápasu jsme vstoupili vlažně. Na krátkém hřišti, které měli domácí Dřisy, hráli hluboko v bloku a čekali na naše chyby. Tempo zápasu nebylo nijak veliké a bušili jsme do obrany domácích, ale do šancí jsme se nemohli dostat. Naopak domácí tým hrozil rychlými protiútoky a vytvořil si vyložené šance, které naštěstí neskončily v naší bráně. V 30. minutě měl domácí tým možnost zahrávat pokutový kop, který ale chytil Jirka Černý a stav zůstával 0:0. V 34. minutě jsme se dočkali první branky zápasu, kdy jsme konečně překonali obranný blok a střelou na zadní tyč překonal brankáře Štěpán Žemlička. Ačkoliv jsme se dostali do vedení, obraz hry se neměnil, domácí se pečlivě bránili a čekali na protiútoky. A jeden z nich využili ve 41. minutě, když po ztrátě balonu ve středu hřiště domácí využili svou šanci a vyrovnali skóre na 1:1. Už to vypadlo, že do kabin se půjde za stavu 1:1, ale těsně před pauzou ve 43. minutě po individuální akci se prosadil z pravé strany Richard Polanský a skóre bylo pro nás tým 2:1. Toto skóre zůstalo až do konce poločasu. Ačkoliv jsme vedli 2:1, s naší hrou jsme nemohli být vůbec spokojení.

  2. poločas:

  Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit mnohem lépe než na začátku zápasu. Bohužel naše hra se k lepšímu moc nezlepšila a naopak domácí začali více kousat, cítili, že by mohli uhrát senzační výsledek. V 54. minutě se domácím opět povedlo srovnat, když po rohovém kopu se prosadil domácí hráč a skóre bylo 2:2. A neuběhla ani minuta a skóre se opět měnilo, v 55. minutě po akci na jeden dotek se nám povedlo opět se dostat do vedení 3:2, kdy akci zakončil Richard Polanský. Jak se blížil konec, domácí se začali tlačit více do útoku a nám se povedlo se dostat do několika šancí. V 83. minutě mohlo být rozhodnuto, ale při naší smůle balon skončil jen na tyči. V 87. minutě přišlo varování, když zpoza vápna vystřelil domácí hráč pěknou střelu k tyči, ale nás zachránil v bráně Jirka Černý. Z toho varování jsme se ale neponaučili  a v 91. minutě nás domácí potrestali po centru  zakončoval neobsazený hráč , a skóre bylo 3:3. Bohužel už nebyl čas skóre změnit a zápas skončil 3:3.

  Závěr k utkání:

  Celý zápas jsme se nemohli dostat do tempa, krátké hřiště a pevná obrana domácích nám dělaly velké problémy. Zasloužený respekt patří i domácímu týmu, kteří bojoval a vůbec nebylo znát, že se nacházejí na posledním místě. Remízu si svým výkonem zasloužili. Nám nezbývá nic jiného než se z tohoto zápasu poučit a v dalším zápase napravit toto zaváhání.

  TJ Dřisy vs AFK Hořín 3:3(1:2)

  Branky : 41’ Bednář, 54’ Dytrych, 91’ Zoula – 34’ Žemlička, 43’ Polanský, 55’ Polanský

  🔵🔵ŽLUTOMODRÁ SÍLA, NAŠE BARVY, NAŠE HRDOST!!🟡🟡

  Další zápas DERBY

  18.5.2024 od 10:15 Hod

  AFK Hořín vs AFK Lužec B